با ما در تماس باشید

09106655918

پست الکترونیکی

info@san-co.ir

پنجره ارسی

پنجره ارسی نوعی پنجره می باشد که به جای اینکه روی یک پاشنه بچرخد و باز شود رو با بالا و پایین باز و بسته می شود پنجره ارسی دارای زیبای خاصی می باشد روی قاب این پنجره های با استفاده از منبت کاری طرح بندی کرده اند پنجره  ارسی در بعضی از مناطق مانند مناطق سر سیر مورد استفاده می شود.

پنجره ارسی

پنجره  ارسی با آمدن پنجره دوجداره رفته رفته جایخود را به این پنجره های داده است البته لازم به ذکر می باشد این پنجره های در مناطق سرد سیر هنوز دیده می شود پنجره ارسی را میتوان در ساختمان های قدیمی و آثار باستانی به وضوح مشاهده کرد.

پنجره ارسی دارای معنای مختلف می باشد و در زمان های متفاوت به این پنجره های لقب های متفاوتی داده اند اما معنی ارسی به گشاده می باشد البته در اروپا به این پنجره گیوتین  گفته می شود..

 

پنجره  ارسی بیشتر با استفاده از چوب ساخته می شود و شیشه مورد استفاده در این پنجره های به صورت رنگی می باشد این پنجره های میتواند به نمای ساختمان بسیار کمک کننده باشد هرچنده که فرهنگ شهر نشینی باعث شد است این نوع از پنجره های جای خود را به پنجره upvc دهد

اما همچنان میتوان پنجره ارسی را در بعضی از ساختمان ها و نماهای قدیمی مشاهده کرد.

پنجره دوجداره ارسی

پنجره ارسی تاریخی قدیمی دارد و به زمان صفویه  بر میگردد این پنجره های معمولا در 1 تا 6 لنگه در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند این نوع از پنجر های میتواند  به ورود و خروج هوا  به داخل ساختمان کمک کننده باشد این پنجر های در سایز های کوچک و بزرگ ساخته می شود .

 

دلایل استفاده از پنجره ارسی :

نور :این پنجره های در انعکاس نور به داخل ساختمان میتواند کمک کننده باشد.

 

روانشناسی رنگ های :پنجره ارسی از نوعی رنگ ها تشکیل شده است که این رنگ های میتواند تا حد زیای روی آرامش شما تاثیر گذار باشد.

 

پنجره ارسی میتواند از دید خارجی به محیط داخلی بکاهد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*